9 Mart 2013 Cumartesi

Internet Bağlantı Fiyatları ve Protesto

2013 yılında malesef hala düşük hızlarda internete bağlantısına, gıdım gıdım limitlere, başka ülkelerde dudak uçuklatacak rakamlara erişebiliyoruz. Bu ülkelerin milli gelirleri de ayrı bir konu. Bu durumda tek kazanan karının üzerine durmaksızın kar ekleyen telekomünikasyon firmaları oluyor. Vergisi de cabası. Sektörde hala rekabet yok rekabetin önünde engel mi var varsa devlet niye önlem almıyor anlamak zor. Türkiye'ye yön verenler interneti besbelli lüks olarak görüyor.
Buna da şükür diyen vizyonsuz ve herşeye razı kimseler olduğunu üzülerek bilsem de www.dusukhizahayir.com gibi kampanyalara destek vermenin faydalı olmasını umut ediyorum.

Bir de telekomünikasyon firmalarını artık daha transparan ve anlaşılır olmaya davet etmemiz gerekiyor. Kampanyalar, paketler, promosyonlar müşteriyi aptallaştırmaktan başka bir şeye yaramıyor.
Bir de delinin kuyuya taş atması gibi sektördeki tüm firmaların sözüm ona lider firmayı kopyalaması içler acısı bir durum. Orijinal, basit ve transparan olun korkmayın müşteri bunu takdir edecektir.

Hiç yorum yok: